تور بندر انزلی چمخاله لاهیجان

نکات برجسته:

 • این تور ۳ روزه است.
 • هتل محل اقامت این تور، هتل سفید کنار انزلی (۴ ستاره) می باشد.
 • حمل و نقل در این تور با اتوبوس توریستی انجام می شود.

نمای کلی:

تور BT94B24 هات وایر مربوط به توری برای سفر به استان گیلان و بازدید از بندرانزلی و لاهیجان است. خدماتی که در این تور ارائه می شوند عبارتند از: سفر با اتوبوس توریستی، ۲ شب اقامت، همراهی راهنمای تور، پذیرایی بین روز، ورودیه ها، بیمه مسافرتی.

شرح کامل:

موزه نیروی دریایی بندرانزلی یا کاخ رضا شاه  درمیان باغی وسیع با چشم اندازی زیبا و رو به دریا قرار دارد. این کاخ که بین دوپل انزلی و غازیان احداث گردیده و عمارتی است متأثر از معماری گذشته اروپا که درتقابل بامعماری گیلان شکل گرفته است. از این رو بنای موزه به لحاظ معماری خود یکی از بناهای تاریخی گیلان محسوب می شود. گفته می شود این کاخ اولین ساختمانی بوده که برق درآن روشن شده و به جهت وجود پنجره های بسیار زیاد و زیبا، این کاخ در شبها نور باران و بسیار دیدنی بود.

از مهم ترین ویژگی‌های شهر توریستی چاف و چمخاله، استقرار بخش اعظم اراضی آن در کناره ساحل دریاست که بدان جلوه‌ای خاص و بدیع داده‌است. این شهر از دیر باز مورد استفاده و توجه گردشگران قرار داشته و بعد از شهرستان انزلی دومین قطب توریستی و ساحل فعال در خطه گیلان به شمار می‌رفته‌است.

آرامگاه کاشف السلطنه آرامگاه کاشف السلطنه در میان بوته های چای، بدون سقف و پوشش، قرار دارد! مکانی که خود کاشف السلطنه  وصیت کرده بود تا جسدش را در آنجا دفن کنند!

شیطان کوه که در گذشته به این منطقه شاه‌نشین کوه می‌گفتند و برکه‌ای که ۲۰۰ متر عرض و ۷۰ متر طول داشت در جلوی آن بود که برای انبار کردن آب در امر آبیاری از آن استفاده می‌شد. امروز برکه به دریاچه‌ای مصنوعی تبدیل شده که در میان آن جزیره‌ای وجود دارد و عمارت کوچکی در این جزیره خودنمایی می کند. در دل شیطان کوه آبشاری مصنوعی ایجاد شده که آب آن از همین دریاچه که به استخر لا هیجان معروف است، تأمین می‌شود.

منطقه خوش آب و هوایی که با آبشار و دریاچه ای به همین نام، گردشگر پذیرترین نقطه لاهیجان به حساب می آید. موزه چای بنای مزار”پدر چای ایران” به سبک معماری غربی طراحی و ساخته شده است .

این مجموعه هم‌اکنون با داشتن ادوات و وسایل سنتی و تخصصی مربوط به چای و مدارکی مربوط به چگونگی فعالیتهای پدر چای ایران همه ‌روزه پذیرای بسیاری از افراد بومی و نیز گردشگران است.

جدول زمان بندی تور:

کدگروه تاریخ حرکت تاریخ برگشت اطلاعات بیشتر
۲۹۰ چهار شنبه ۲۱/۰۵/۹۴ جمعه۲۳/۰۵/۹۴
۲۹۱ چهار شنبه ۰۴/۰۵/۹۴ جمعه ۰۶/۰۶/۹۴
۲۹۲ چهار شنبه ۱۸/۰۶/۹۴ جمعه ۲۰/۰۶/۹۴
۲۹۳ چهار شنبه ۲۲/۰۶/۹۴ جمعه ۲۴/۰۷/۹۴

برنامه سفر تور:

 • روز اول تور: ساعت ۵ صبح حرکت از تهران به سوی رشت و انزلی ،دیدار از تالاب انزلی و قایق سواری در تالاب،موزه دریایی انزلی،منطقه آزاد انزلی، منطقه روس ها و اقامت در هتل سفید کنار
 • روز دوم تور: حرکت به سوی چمخاله در امتداد جاده ساحلی، دیدار از چمخاله،صرف ناهار در لاهیجان، دیدار از آرامگاه کاشف السلطنه، موزه چای، تله کابین لاهیجان، شیطان کوه و مزارع چای و برگشت به انزلی
 • روز سوم تور: وقت آزاد جهت گشت و گذار در ساحل و پس از صرف ناهرا برگشت به سوی تهران و رسیدن تا حدود ساعت ۸ شب

مهمترین نکاتی که باید بدانید:

 • در کلیه تور های زمینی سفر با وسیله نقلیه توریستی با توجه به تعداد مسافر برگزار می شود. (زیر ۸ نفر با ون، ۹ الی ۱۵ نفر با میدل باس و ۱۵ نفر به بالا با اتوبوس)
 • در تور های هوایی سفر با هواپیما و با توجه به مسیر با انواع ایر لاین ها ازقبیل ایران ایر، ماهان، آسمان، آتا، کیش ایر، ایران ایر تور و … انجام می شود و هات وایر هیچ تعهدی در رابطه با پرواز با یک ایر لاین مشخص و ساعت مشخص ندارد.
 • در کلیه تور ها فقط هزینه ناهار و شام به عهده مسافر است و کلیه هزینه ها از قبیل صبحانه، بوفه، پذیرایی بین روز، آب معدنی، چای، نسکافه، بستنی، بیمه مسافرتی، ورودیه اماکن دیدنی و … به عهده ی هات وایر می باشد.
 • راهنمای تور حرفه ای از آغاز تا پایان تور و در تمامی لحظات سفر مسافرین را همراهی می نماید.
 • ساعت حرکت انواع تور زمینی ۵ صبح و از مقابل هتل لاله تهران در خیابان فاطمی می باشد (لطفا ۱۵ دقیقه قبل روبروی هتل حضور داشته باشید)
 • محل حرکت تور های هوایی از تهران فرودگاه مهر آباد است و مسافرین در فرودگاه مقصد مورد استقبال راهنما قرار می گیرند.
 • امکان همراه شدن با تور ها از مبدا تهران برای ساکنین سایر شهرها با هماهنگی با هات وایر وجود دارد.
 • اولویت نشستن در صندلی اتوبوس بر اساس زمان ثبت نام است.
 • هتل محل اقامت تور ها، بهترین هتل هر شهر است اما بهترین هتل ایران نیست و با توجه به شرایط هر منطقه است.
 • برنامه تور ها طبق سفر نامه وب سایت اجرا می شود.