تور ماجراجویی در سرزمین عشایر

نکات برجسته:

 • این تور ۳ روزه است.
 • هتل محل اقامت این تور، هتل پارسیان آزادی شهر کرد (۴ ستاره) می باشد.
 • حمل و نقل در این تور توسط اتوبوس توریستی انجام می شود.

نمای کلی:

تور BT94B1 هات وایر مربوط به توری برای ماجراجویی در سرزمین عشایر است. خدماتی که در این تور ارائه می شوند عبارتند از: سفر با اتوبوس توریستی، ۲ شب اقامت، همراهی راهنمای تور، بیمه مسافرتی، ورودیه ها، پذیرایی بین روز.

شرح کامل:

ارگ گوگد، یکی از بناهای قدیمی و دیدنی شهرستان گلپایگان در استان اصفهان می‌باشد. این ارگ در پنج کیلومتری جاده گلپایگان به تهران و در شهری به نام گوگد (از شهرهای حومه گلپایگان) واقع شده است. از این ارگ که در زمانهای صلح به عنوان کاروانسرا و در زمان جنگ یا حمله اشرار به عنوان دژ نظامی استفاده می‌گردیده است در خیابان آیت الله گلپایگانی، کوچه قلعه واقع شده است و در حال حاضر از این بنا به عنوان مهمانسرای سنتی استفاده می‌گردد.

مردم چادگان ترک قشقایی و از بختیاری های چهار لنگ می‌باشند. در منطقه ی چادگان بافت قالی و قالیچه از دیر باز رونق داشته است.

سرچشمه اصلی رودخانه زاینده رود را دو رودخانه مهم پلاسجان و شاخه های زاینده رود تشکیل می دهد که رودخانه اول از ارتفاعات گلپایگان سرچشمه گرفته و در محلی بنام کمیتک وارد دریاچه زاینده رود می شود و رودخانه دوم موسوم به زاینده رود از ارتفاعات زردکوه بختیاری و تونل کوهرنگ سرچشمه می گیرد. قلعه ی چالشتر مربوط به دوره قاجار است و در شهر چاشتر واقع شده است. تونل کوهرنگ تونلی است که برای انتقال آب رود ماربر (آب کوهرنگ) به زاینده‌رود در نزدیک شهر چلگرد یا کوهرنگ در استان چهارمحال و بختیاری در ایران ساخته شده‌است. تونل کوهرنگ یکی از جاذبه‌های طبیعی و بسیار زیبای منطقه کوهرنگ است که به همراه دیگر جاذبه‌های منطقه کوهرنگ همچون چشمه دیمه، پیست اسکی چلگرد، روستای شگفت انگیز سرآقاسید و بسیاری از مناطق گردشگری و طبیعی کوهرنگ هر ساله گردشگران بسیاری را خصوصا در ماه اردیبهشت به خود جلب می ‌نماید.

چشمه دیمه، نام چشمه‌ای در کنار روستای دیمه و در شهرستان کوهرنگ، استان چهارمحال و بختیاری می‌باشد. این چشمه یکی از سرشاخه‌های اصلی رودخانه زاینده رود و در ۱۰ کیلومتری چلگرد است.

آبشار شیخ علیخان چلگرد در استان چهارمحال و بختیاری واقع است. نطقه چهارمحال بختیاری با اقلیم متنوع دارای جاذبه های گردشگری است و شهرستان کوهرنگ ازجمله شهرستانهای چهارمحال بختیاری است که به دلیل چشمه سارهای متعدد چون چشمه دیمه، چشمه سرداب، چشمه مروارید، چشمه آب معدنی کوهرنگ و دیدنیهای طبیعی همچون تونل کوهرنگ، آبشار شیخ علیخان، دشت لاله واژگون، پیست اسکی و …. شهرت بسیار دارد.

شهر چلگرد در دامنه زردکوه و در غرب استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد. این شهر کوچک با مردمانی مهربان و با صفا در میان لطف بی دریغ طبیعت محصور شده است.

پل تاریخی زمانخان بر روی زاینده رود و واقع در شهرستان سامان در استان چهارمحال و بختیاری یکی ازبناهای با ارزش و قدیمی در شهرستان سامان می باشد.

برنامه سفر تور:

 • روز اول تور: ساعت ۵ صبح حرکت از تهران به محلات، ارگ گوگد گلپایگان، چادگان، سرچشمه زاینده رود و اقامت در هتل
 • روز دوم تور: دیدار از قلعه چالشتر، تونل کوهرنگ، چشمه دیمه، آبشار شیخ علی خان، دامنه های زرد کوه بختیاری و چادر های عشایر
 • روز سوم تور:ساعت ۹ صبح حرکت از شهرکرد به سوی پل زمانخان و سامان و برگشت به تهران تا حدود ۹ شب

جدول زمان بندی تور:

کدگروه تاریخ حرکت تاریخ برگشت توضیحات بیشتر
۱۰۷ چهارشنبه ۰۷/۰۵/۹۴ جمعه ۰۹/۰۵/۹۴
۱۰۸ چهارشنبه ۱۴/۰۵/۹۴ جمعه ۱۶/۰۵/۹۴
۱۰۹ سه شنبه ۲۰/۰۵/۹۴ جمعه ۲۳/۰۵/۹۴
۱۱۰ چهارشنبه ۲۸/۰۵/۹۴ جمعه ۳۰/۰۵/۹۴
۱۱۱ چهارشنبه ۰۴/۰۶/۹۴ جمعه ۰۶/۰۶/۹۴
۱۱۲ چهارشنبه ۱۱/۰۶/۹۴ جمعه ۱۳/۰۶/۹۴
۱۱۳ چهارشنبه ۱۸/۰۶/۹۴ جمعه ۲۰/۰۶/۹۴
۱۱۴ چهارشنبه  ۲۵/۰۶/۹۴ جمعه ۲۷/۰۶/۹۴

مهمترین نکاتی که باید بدانید:

 • در کلیه تور های زمینی سفر با وسیله نقلیه توریستی با توجه به تعداد مسافر برگزار می شود. (زیر ۸ نفر با ون، ۹ الی ۱۵ نفر با میدل باس و ۱۵ نفر به بالا با اتوبوس)
 • در تور های هوایی سفر با هواپیما و با توجه به مسیر با انواع ایر لاین ها ازقبیل ایران ایر، ماهان، آسمان، آتا، کیش ایر، ایران ایر تور و … انجام می شود و هات وایر هیچ تعهدی در رابطه با پرواز با یک ایر لاین مشخص و ساعت مشخص ندارد.
 • در کلیه تور ها فقط هزینه ناهار و شام به عهده مسافر است و کلیه هزینه ها از قبیل صبحانه، بوفه، پذیرایی بین روز، آب معدنی، چای، نسکافه، بستنی، بیمه مسافرتی، ورودیه اماکن دیدنی و … به عهده ی هات وایر می باشد.
 • راهنمای تور حرفه ای از آغاز تا پایان تور و در تمامی لحظات سفر مسافرین را همراهی می نماید.
 • ساعت حرکت انواع تور زمینی ۵ صبح و از مقابل هتل لاله تهران در خیابان فاطمی می باشد (لطفا ۱۵ دقیقه قبل روبروی هتل حضور داشته باشید)
 • محل حرکت تور های هوایی از تهران فرودگاه مهر آباد است و مسافرین در فرودگاه مقصد مورد استقبال راهنما قرار می گیرند.
 • امکان همراه شدن با تور ها از مبدا تهران برای ساکنین سایر شهرها با هماهنگی با هات وایر وجود دارد.
 • اولویت نشستن در صندلی اتوبوس بر اساس زمان ثبت نام است.
 • هتل محل اقامت تور ها، بهترین هتل هر شهر است اما بهترین هتل ایران نیست و با توجه به شرایط هر منطقه است.
 • برنامه تور ها طبق سفر نامه وب سایت اجرا می شود.