تور کردستان و کرمانشاه

نکات برجسته:

 • این تور ۵ روزه است.
 • هتل محل اقامت این تور، هتل شادی سنندج (۲ شب) + هتل پارسیان کرمانشاه (۲ شب) می باشد.
 • حمل و نقل در این تور با اتوبوس توریستی انجام می شود.

نمای کلی:

تور BT94B8 هات وایر مربوط به توری برای سفر به استان کردستان و کرمانشاه است. خدماتی که در این تور ارائه می شوند عبارتند از: سفر با اتوبوس توریستی، ۴شب اقامت، همراهی راهنمای تور، بیمه مسافرتی، ورودیه ها، پذیرایی بین روز و یک ناهار در مریوان.

شرح کامل:

عمارت آصف که با نام خانه کرد در سنندج معروف است. به عنوان نمادی از هویت فرهنگی اقوام کرد و گنجینه مردم‌شناسی مردم کرد از با ارزشترین آثار فرهنگی و تاریخی کردستان است. عمارت آصف که امروز در برگیرنده بخشی از پروژه فرهنگی خانه کرد.

آبیدر نام کوهی است مشرف به شهر سنندج در غرب ایران. در واقع واژه آبیدر (آب‌به‌در) به معنی جایی است که از آن آب فراوان تراوش می‌کند. نزدیکی این کوه به شهر تا آن حد است که در دامنه آن احداث مسکن صورت گرفته و هم اکنون نیز در جریان است. افراد بسیاری (به ویژه در تعطیلات) به این تفرجگاه می‌روند و از منظره شهر سنندج دیدن می‌کنند.

عمارت سالار سعید ساختمانی تاریخی و محل موزه سنندج است که در شهر سنندج ایران واقع شده‌است. این موزه در خیابان امام کوچه حبیبی و در بخش برونی عمارت ملا لطف الله شیخ الاسلام قرار دارد و در آن آثار و اشیاء تاریخی کشف شده از استان و سایر نقاط ایران به نمایش گذاشته شده‌است. اروسی موزه سنندج یکی از نمونه‌های اروسی سازی و کار استادکاران سنندجی می‌باشد

دریاچه زریوار در استان کردستان قرار دارد. تالاب آب شیرین زریبار در فاصله ۳ کیلومتری غرب شهر مریوان، در استان کردستان ایران و از مکان‌ های دیدنی و گردشگری این استان است. آب تالاب شیرین است و از تعدادی چشمه کف‌ جوش و بارش تأمین می ‌شود . در بیشتر زمستان ‌ها سطح دریاچه کاملا یخ می ‌بندد.

طاق‌بستان (به کردی کرمانشاهی «تاق وه سان» به معنی طاقی از سنگ) مجموعه‌ای از سنگ نگاره‌ها و سنگ نبشته‌های دوره ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. این مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد. چند صحنه تاریخی از جمله تاج‌گذاری خسرو پرویز، تاج‌گذاری اردشیر دوم، تاج گذاری شاهپور دوم و سوم و هم‌چنین چند سنگ نوشته (کتیبه) به خط پهلوی کتیبه‌ای در آن کنده‌کاری شده است.

غار قوری قلعه بزرگترین و شگفت انگیز ترین غار آبی آسیا در ۸۶ کیلومتری شهر کرمانشاه در مسیر جاده پاوه و در شمال شهر جوانرود واقع است. معبد آناهیتا بنای تاریخی که امروزه در شهر کنگاور واقع شده‌است. کنگاور در میانه راه امروزی همدان کرمانشاه و بر سر راه تاریخی هگمتانه تیسفون قرار گرفته‌است.

جدول زمان بندی تور:

کدگروه تاریخ حرکت تاریخ برگشت توضیحات بیشتر
۱۷۲ دوشنبه ۰۵/۰۵/۹۴ جمعه ۰۹/۰۵/۹۴
۱۷۳ دوشنبه ۱۹/۰۵/۹۴ جمعه ۲۳/۰۵/۹۴
۱۷۴ دوشنبه ۰۲/۰۶/۹۴ جمعه ۰۶/۰۶/۹۴
۱۷۵ دوشنبه ۱۶/۰۶/۹۴ جمعه ۲۰/۰۶/۹۴

برنامه سفر تور:

 • روز اول تور: ساعت ۵ صبح حرکت از تهران به سوی سنندج، به صرف صبحانه در ساوه، ناهار در سنندج، در عصر گشت در شهر سنندج، بازار قدیم سنندج بازار تخته نردها، عمارت آصف، موزه سنندج، پارک ابیدر و اقامت
 • روز دوم تور: حرکت به سوی مریوان و بازدید از دریاچه زریوار، بازار مرزی، صرف ماهی کباب کنار دریاچه و برگشت به سنندج و اقامت
 • روز سوم تور: حرکت به سوی کرمانشاه و دیدار از شهر کرمانشاه، بازار کرمانشاه، تکیه معاون الملک، طاق بستان و اقامت در هتل پارسیان
 • روز چهارم تور: حرکت به سوی غار قوری قلعه در مسیر پاوه و برگشت به کرمانشاه و عصر دیدار از اثر ثبت شده جهانی کتیبه بیستون
 • روز پنجم تور: برگشت به سوی تهران و دیدار از معبد آناهیتا کنگاور صرف ناهار در همدان و رسیدن به تهران تا حدود ۹ شب

مهمترین نکاتی که باید بدانید:

 • در کلیه تور های زمینی سفر با وسیله نقلیه توریستی با توجه به تعداد مسافر برگزار می شود. (زیر ۸ نفر با ون، ۹ الی ۱۵ نفر با میدل باس و ۱۵ نفر به بالا با اتوبوس)
 • در تور های هوایی سفر با هواپیما و با توجه به مسیر با انواع ایر لاین ها ازقبیل ایران ایر، ماهان، آسمان، آتا، کیش ایر، ایران ایر تور و … انجام می شود و هات وایر هیچ تعهدی در رابطه با پرواز با یک ایر لاین مشخص و ساعت مشخص ندارد.
 • در کلیه تور ها فقط هزینه ناهار و شام به عهده مسافر است و کلیه هزینه ها از قبیل صبحانه، بوفه، پذیرایی بین روز، آب معدنی، چای، نسکافه، بستنی، بیمه مسافرتی، ورودیه اماکن دیدنی و … به عهده ی هات وایر می باشد.
 • راهنمای تور حرفه ای از آغاز تا پایان تور و در تمامی لحظات سفر مسافرین را همراهی می نماید.
 • ساعت حرکت انواع تور زمینی ۵ صبح و از مقابل هتل لاله تهران در خیابان فاطمی می باشد (لطفا ۱۵ دقیقه قبل روبروی هتل حضور داشته باشید)
 • محل حرکت تور های هوایی از تهران فرودگاه مهر آباد است و مسافرین در فرودگاه مقصد مورد استقبال راهنما قرار می گیرند.
 • امکان همراه شدن با تور ها از مبدا تهران برای ساکنین سایر شهرها با هماهنگی با هات وایر وجود دارد.
 • اولویت نشستن در صندلی اتوبوس بر اساس زمان ثبت نام است.
 • هتل محل اقامت تور ها، بهترین هتل هر شهر است اما بهترین هتل ایران نیست و با توجه به شرایط هر منطقه است.
 • برنامه تور ها طبق سفر نامه وب سایت اجرا می شود.